צור קשר 072-2517979

אנרגיה מתחדשת – למה להשקיע?

r-solar איך מרוויחים ממערכות סולאריות? איך פועלות מערכות סולאריות אנרגיה חלופית אנרגיה מתחדשת אנרגיה מתקלה אנרגיה סולארית אנרגיה סולארית בשוק הישראלי אר סולאר אר סולר האם ישנו מימון לאנרגיה סולארית בשוק ישראלי? ההבדל בין אנרגיה מתחדשת לאנרגיה מתקלה היכן משתמשים בישראל באנרגיה הסולארית ? הפקת החשמל הסולארי התקנה של מערכת סולארית חברה טובה להתקנת מערכות סולאריות חיסכון מערכת סולארית ביתית חסכון של אנרגיה סולארית חשמל סולארי חשמל סולארי ביתי כיצד עובדים פאנלים סולאריים כמה כסף חוסכת לי מערכת סולארית ביתית? כמה עולה מערכת סולארית ביתית להתקין מערכות סולאריות מהי מערכת סולארית? מה מקורן של מערכות סולאריות ? מימון לאנרגיה סולארית בשוק ישראלי מי מתקין מערכות סולאריות ממיר סולארי מערכות סולאריות מערכות סולאריות ביתיות מערכות סולאריות לחשמל מערכת סולארית מערכת סולארית ביתית מקורות אנרגיה מתחדשת סביבה ירוקה עלות מערכת סולארית ביתית פאנלים סולאריים פאנלים סולאריים מחיר פאנלים סולאריים מחירים פאנלים סולארים פנלים הסולאריים שוק האנרגיה הסולארית שירותי תיקונים ואחזקה של מערכות סולאריות תעריפי חשמל סולארי

המושג אנרגיה מתחדשת הוא מושג המתייחס לא רק לאנרגיה שמקורה בקרני השמש שמקורם באנרגיה המנוצלת ליצירת  חשמל דרך פאנלים סולאריים ושימוש במים להעברתה – אלא גם לשימוש במקורות אנרגיה ממקומות שאינם מתכלים כגון: אנרגיית רוח, אנרגיה שמקורה בחום של כדור הארץ, אנרגיה הנוצרת בתהליכים ביולוגים של כדור הארץ, אנרגיה הנוצרת מהירח ומגוון פטנטים הנוצרים עם השנים. בכל הנוגע לשאלה למה כדאי להשקיע באנרגיה מתחדשת קיימות מספר סיבות עיקריות שאותם נמנה במאמר הבא, אך לפני שנבין את אותן סיבות חשוב שנסביר מהי האנרגיה המתחדשת ומה מקורה.

מהי אנרגיה מתחדשת?

האנרגיה המתחדשת כוללת בתחילה את האנרגיה הסולארית שמקורה בקרני השמש המחממות את המים ומייצרות חשמל על ידי יצירת מתח חשמלי. האנרגיה האצורה במקורות השמש משמשת אותנו לחימום מים, לאידוי, ליצירת חשמל, להנעת מנועים,ולמגוון תעשיות. לצד אנרגיה השמש נוכל למצוא את אנרגיית הרוח אותה מניעים באמצעות טורבינות שגם היא  משמשת להפקת חשמל, ושימוש במקורות נוספים כגון אנרגיית הירח, אנרגיה גיאותרמית ותהליכים ביולוגיים שתפקידם להחליף את האנרגיה הגרעינית עליה נפרט בהמשך.

הסכנות שבאנרגיה הגרעינית

בכל הנוגע לשאלה המרכזית והיא למה כדאי להשקיע באנרגיה מתחדשת קיים הגורם הסביבתי והוא התחלופה שמספקת האנרגיה המתחדשת ביחס לאנרגיה הגרעינית הכוללת בתוכה אנרגיה מזהמת גרעינית שאינה ידידותית לסביבה כגון: נפט, פחם ודלק. השימוש במשאבים הטבעיים של כדור הארץ המקטין את הצורך בשימוש במשאבים שאינם טבעיים, משמע באנרגיה הגרעינית ובכך מפחית זיהום, מקטין מחלות אצל בני אדם, חיות וסביבה, מפחית פליטה של רעלים ובסופו של דבר מציל את הכדור.

חסכון בעלויות באנרגיה מתחדשת

עוד סיבה מרכזית לשימוש באנרגיה מתחדשת הוא החיסכון בעלויות ואף הפקת הרווח משימוש באנרגיה מתחדשת. כיום, בתי עסק רבים כמו גם בתים פרטיים מתחילים לעבור לשימוש באנרגיה מתחדשת שהאלמנט הפופולארי ביותר הוא שימוש בפאנלים סולאריים ליצירת חשמל באופן עצמאי על ידי שימוש באנרגיית קרני השמש.
הפאנלים הסולאריים המסופקים על ידי חברות מובילות בארץ לדוגמא קיימות חברות שונות כמו חברת אר סולאר המספקת פאנלים איכותיים וגם מתקינה מנקה ונותנת אחריות על הפאנלים, מורכבים בזווית של שלושים מעלות על גבי גגות הבתים או המבנים התעשייתיים לכיוון השמש וספוגים את קרני השמש על מנת לייצר ולאגור חשמל ברוב שעות היום. האנרגיה הסולארית מתורגמת לחשמל שאינו מחויב על ידי חברת החשמל והוא משמש את בני הבית לצרכיה יומיומית לאגירה ואף למכירה לחברת החשמל לאחר צבירת יתרות חשמל.

עצמאיות בשטח

עוד סיבה להשקעה באנרגיה מתחדשת היא הצורך בעצמאות הן ברמת המיקרו והן ברמת המקרו וכיום גם אם מדובר בבתי אב,
במבני תעשייה או במדינת ישראל, ייצור אנרגיה חלופית מאפשר עצמאות הן מבחינה כלכלית והן מבחינה חיצונית.
המדינה לדוגמא, תרצה להשקיע באנרגיה חלופית וזאת על מנת להקנות לעצמה עצמאות ולא להיות תלויה בגורמים חיצוניים בכל
הנוגע לרכישת נפט, דלק פחם ושאר חומרים ממדינות אחרות.
הייצור העצמאי מקנה חופש תזוזה קל יותר ועצמאות בעיני מדינות אחרות – מה שמקנה כוח למדינה בעיני עצמה ובעיני העולם.
לכן מה שעובד ברמת המקרו יעבוד גם הרמת המיקרו וגם עסקים ותעשיינים מתקינים מערכות סולאריות על מבני התעשייה שלהם
על מנת לנצל את האנרגיה המיוצרת במפעל להפקת חשמל ומכירתו וכיום יותר ויותר בתים הופכים להיות בתים עם גגות סולאריים
באמצעות המומחים של חברות שונות המתמחות בהתקנות פאנלים מסוג זה כמו למשל חברות אר סולאר.

להיות ירוק עם אנרגיה מתחדשת

הסביבה שלנו בסופו של עניין היא זאת שמזינה אותנו ובה אנו חיים ולכן התמורה הכי גדולה היא מה שאנו נותנים,
וכיום המגמה היא להיות מתחשבים כמה שיותר בסביבה.
חוות אקולוגיות, שמירה על הניקיון, מחזור, שימוש במשאבים טבעיים, אנרגיה מתחדשת, בתים חכמים, בנייה ירוקה, כולם נועדו לבנות
בלי להרוס ולכן השימוש באנרגיה מתחדשת כמו שימוש ברוח, במים, בקרני השמש, בטורבינות, באנרגיית הירח כולם מונעים,
זיהום אוויר ערפיח גשם חומשי, העלמות של זני חיות נכחדים, מחלות זיהומיות והכחדות תאמינו או לא של המין האנוש.
ולכן מלבד החיסכון הרגעי בכסף יש תמיד לחשוב הלאה ולהתחיל לדאוג לעצמינו לבאים אחרינו ולהתחיל להשקיע את כל מרצינו באנרגיה מתחדשת.